Jak wykorzystać udział w programie rodzina 500+ w banku.

Każdy kto korzysta z usług banków, a korzysta z nich prawie każdy, powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż banków nie można traktować po przyjacielsku. Celem każdego banku jest przede wszystkim to, aby zarobić na swoim kliencie. Dlatego właśnie, banki dokładnie analizują opłacalność każdej oferty zanim przedstawią ją klientom.

W wyniku wprowadzenia przez rząd rewolucyjnego jak na polskie warunki programu rodzina 500+ banki mają nie lada problem. Od miesięcy analitycy bankowi zastanawiają się bowiem, czy warto obliczać zdolność kredytową klientów z uwzględnieniem pieniędzy uzyskanych przez nich z programu.

Niejasności w stanowiskach banków

Jak na razie wydaje się, iż banki są bardzo niezdecydowane w tej sprawie. Określenie, jak bardzo wzrośnie zdolność kredytowa rodziny korzystającej z rządowych pieniędzy to trudne zadanie. Dlatego analizy bankowe się wydłużają, a przedstawiciele różnych banków nie są ze sobą zgodni.

Poszukiwanie odpowiedniego banku

Na ten moment pewnym jest, że nie każdy bank będzie zainteresowany tym, że jesteśmy członkami programu rodzina 500+. W niektórych bankach usłyszymy, iż udział w programie nie gwarantuje nam stabilnego dochodu przez wiele lat, więc nasza zdolność kredytowa wcale się nie zwiększa. Jednakże, jest szansa, że w niektórych bankach nasza zdolność kredytowa zostanie znacząco zwiększona.

Redakcja

Autor

Redakcja

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz